Eşinden şiddet gören koca polise sığındı

Eşinden şiddet gören koca polise sığındı

Manavgat Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan Ayhan Gül, eşinin kendisine sürekli şiddet uyguladığını, daha önce de uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen eşinden şiddet görmeye devam ettiğini söyledi.

 

Manavgat Salkımevler Mahallesi'nde ikamet eden 52 yaşındaki yürüme engelli Ayhan Gül, eşi tarafından dövüldüğü gerekçesiyle polise şikayette bulundu. Bunun üzerine adrese gelen ekipler, eşi tarafından dövülüp darp edildiğini iddia eden Ayhan Gül'ü tekerlekli sandalyesiyle birlikte hastaneye götürdü.

"Sürekli şiddet görüyorum"

 

27 Eylül 2015'te Manavgat'tan Side'ye giderken geçirdiği trafik kazasının ardından tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu belirten Ayhan Gül, “Hastanedeki tedavimin ardından Urfa Yaşam Yolu Engelli Bakım Merkezi'ne yerleştirildim. Burada hayatımı sürdürürken 1.5 yıl önce yan odada babası kalan A.T. ile tanıştım. Bir süre sonra beni bakım merkezinden çıkardı ve Manavgat'a gelerek birlikte yaşamaya başladık. Aramızda dini nikâh yaptık. İlk başlarda bana çok iyi davranıyordu. Ne var ki kazadan dolayı sigorta ile süren 500 bin lira tazminat davası uzadıkça ve mahkeme lehimde gelişmeyince bana kötü davranmaya başladı. Birçok kez şiddet uyguladı. Şikâyetçi oldum."

 

"Barıştıktan sonra yine darp etti"

 

"Hatta uzaklaştırma kararı bile aldırdım. Her seferinde gelip kendini acındırma ve beni kandırmayı başardı. Yeniden barıştık. Bugün hiçbir sebep yokken yüzüme ve boğazıma vurarak beni darp etti. Kendisinden şikâyetçiyim. Benimle birlikte olma sebebinin 500 bin liralık kaza tazminatı olduğunu artık biliyorum. Bir daha affetmeyeceğim” şeklinde konuştu."

Erkek anıt sayaç