Öldürülen erkekler neden kadınlar kadar duyulmuyor ?

Öldürülen erkekler neden kadınlar kadar duyulmuyor ?


Kadınlar kadar diyecektim fakat daha fazlası öldürülen erkekler var. Peki, neden neredeyse çoğunu duymuyoruz? Kadınlar tarafından öldürülen erkekler, iş kazalarında ölen erkekler ve töre cinayetlerine kurban gidenler gibi daha niceleri. Feminizm adı altında kadınların ölümleri çok basit şekilde duyulur fakat erkekler kimsenin umurunda değil buna artık birşeyler yapılması gerekmiyormu sizce de?

 

Bizde buna yönelik bir şeyler yapmak istedik ve yaptıkta erkek anıt sayaç sitemizi oluşturduk, instagram üzerinde sayfamızı oluşturduk ve yavaş yavaş duyulmaya başladık. Sitemizde kadınlar tarafın öldürülen erkekleri kaynakları ile bütün bilgileri dâhil ekliyoruz ve sizlere sunuyoruz. Sistem hala yeni olduğu için çok fazla gündeme gelmedi ama yakında herkes tarafından bilinen bir site olarak sizlerin karşısına çıkacağız.

 

Ve artık öldürülen erkekler neden duyulmuyor sorusuna cevap olarak buradayız. Bu başlığı artık duymayacaksınız çünkü artık erkeklerde duyulacak, erkeklerde gündem olacak. Umalım ki kimse öldürülmesin ama maalesef oluyor böyle şeyler.

 

Tek olayımız öldürülen erkekler değil. Mağdur olan erkekler de konumuz, iş bulamayan evine ekmek götürecek parası olmayan fakat süresiz nafaka ödemek zorunda kalın milyonlarca erkek var inanıyoruz ki süresiz nafaka yakında kalkacak ve milyonlarca insan rahatlayacak. Sadece günlerce evli kalan ve yıllardır zorlanarak, emek vererek, hakkıyla çalışarak kazandığı parasını üç beş gün evli kaldığı kadına vermek zorunda olan kişiler var. Kısacası bütün erkek haklarını savunacağız bir gün bütün bunlar çok kolay bir şekilde duyulacak ve mağdur olan kardeşlerimize yardım etmek için binlerce insan bulacağız sizler sayesinde belki kaç kişinin hayatı kurtulacak, yaşama istekleri tekrar yerine gelecek.

 

Buraya kadar okuyan bizlere destek olan erkeklerin sesini duyurmaya çalışan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum en kısa sürede iyi şeyler olması dileğiyle. . .

 

Erkeklerin sesiyiz biz

Erkek anıt sayaç